Play off 2021/22 – pravidla

– pravidla pro čtvrtfinále a semifinále:
Hraje se 2 zápasy 3×15 minut čistého času, zápasy můžou skončit nerozhodně.
Pokud se v této dvouzápasové sérii nerozhodne o vítězi, následuje prodloužení (posuzují se body ze základní hrací doby, nikoliv skóre).
Prodloužení se hraje 5 minut čistého času 3 na 3.
Pokud prodloužení nerozhodně o vítězi, následují nájezdy.
V první sérii se jede 5 nájezdů na každé straně, střelci se nesmí opakovat.
Pokud tato série nerozhodne o vítězi, následují dále nájezdy vždy po jednom z každé strany až do rozhodnutí. Střelci se smějí opakovat.

– pravidla pro finále:
Hraje se na 2 vítězné zápasy 3×15 minut čistého času, které můžou skončit nerozhodně.
Pokud nebude rozhodnuto o vítězi, hraje se 3. rozhodující zápas 3×15 minut čistého času.
Pokud se v čistém čase nerozhodne o vítězi, následuje prodloužení 5 minut čistého času 3 na 3.
Pokud prodloužení nerozhodně o vítězi, následují nájezdy.
V první sérii se jede 5 nájezdů na každé straně, střelci se nesmí opakovat.
Pokud tato série nerozhodne o vítězi, následují dále nájezdy vždy po jednom z každé strany až do rozhodnutí. Střelci se smějí opakovat.


Dodržování pravidel bezinfekčnosti na zápasech BHHL

Hráči, trenéři, rozhodčí, časomíra i fanoušci BHHL se řídí aktuálně platnými nařízeními ministerstva zdravotnictví a hygieny při vstupu do vnitřních prostor hokejové haly.
Za dodržování bezinfekčnosti účastníků zápasu jsou zodpovědní za každý jednotlivý tým tito zástupci: Agromex – Pavel Kadaňka, Bastr – Lukáš Langr, Bulls – Richard Morávek, CSKA – Zdena Kölblová, IceBears – David Kužela, Kings – Radek Milán, Panthers – Jiří Veselý, Predators – Jiří Strážnický, Rondo – Robert Orsáček a Sputnik – Pavel Maliňák.
Za rozhodčí a časomíru je zodpovědný Josef Doležel.

BHHL 2020/21

Ročník BHHL 2019/20 byl kvůli koronavirové krizi předčasně ukončen bez vyhlášení mistra.

Do ročníku 2020/21 se následně přihlásilo všec obvyklých 12 týmů.
Do 31.7. je třeba odevzdat soupisku a první část startovného.
Soutěž by měla jako obvykle začít první týden v září.

Letos došlo poprvé za dobu trvání soutěže k většímu zásahu do pravidel, aktualizovaný text najdete zde, změny jsou vyznačeny červeně.

Všem hráčům a fanouškům přejeme krásné prázdniny a těšíme se na setkání ve zdraví na podzim 🙂

Vyjádření disciplnární komise ke startu nepovoleného hráče u Kings

15.1. v zápase Kings – Agromex nastoupil za Kings hráč nesplňující pravidla. Konfrontace po druhé třetině odhalila, že hráč Kings číslo 75 je ve skutečnosti Jakub Weber.
https://www.eliteprospects.com/player/112393/jakub-weber

Disciplinární komise případ vyhodnotila a dospěla k následujícímu závěru:
Došlo k jasnému porušení pravidel, za tým Kings startoval nepovolený hráč. Navíc jsme shledali přitěžující okolnosti – za prvé v zápase nastoupilo 11 hráčů Kings, takže jakoukoliv “posilu z důvodu nedostatku hráčů” nepotřebovali, za druhé Jakub Weber má hokejovou minulost na to, aby mohl startovat v BHHL pouze na výjimku, a za třetí nebylo od Kings ani na přímou žádost podáno žádné vysvětlení. Kings svým chováním znevažují pravidla i soutěž samotnou, stejně tak jako všechny ostatní soupeře, kteří se nastavenými pravidly řídí. S přihlédnutím k pravidlům soutěže (odstavec I.8.) jsme rozhodli pro tento trest:  zápas ze dne 15.1. bude kontumován ve prospěch Agromexu a dále bude týmu Kings odečteno pět bodů z aktuálního stavu a Jakub Weber má doživotní zákaz startu v BHHL.
Z možných deseti mínusových bodů jsme slevili na polovinu proto, že se jedná o první provinění týmu. V jakýchkoliv dalších případech (i u jiných týmů), bude pokuta uplatněna v plné výši.


Vážená komunito BHHL,

vítejte v dalším ročníku naší skvělé soutěže. Proti loňské sezóně máme jednu viditelnou změnu – mistrovská Borga bude letos vystupovat pod novým názvem Agromex. Jinak vše zůstává víceméně při starém.

Přejeme všem hráčům hodně nezapomenutelných sportovních úspěchů, fanouškům hodně zábavy a “lidem na pozadí” pevné nervy a co nejklidnější průběh sezóny 🙂