Upozornění pro všechny hráče – AKTUALIZACE

Od letošní sezóny máme ve smlouvě s Hokejovou halou dětí a mládeže klauzuli týkající se času využívání ledové plochy. Je v ní uvedeno, že je zakázáno vstupovat na led před začátkem objednané časové jednotky a že pronájem končí minutou uplynutí časové jednotky. Porušení tohoto nařízení bude trestáno peněžní pokutou, viníci budou dohledáni podle kamerových záznamů z ledové plochy.

Celé toto opatření vzniklo údajně díky incidentu, který se odehrál o prázdninách, kdy nějaký amatér vlezl na led, když ještě jezdila rolba a trefil rolbaře pukem. V praxi to znamená, že se může stát, že rolbař nenechá dohrát ani minutu z konce zápasu a je možné, že budou potíže, pokud budete na ledě dříve než máte. Nikdo zatím neví, jak moc bude toto opatření dodržováno, proto žádáme, abyste ho všichni brali v potaz.

Aktualizace 5.9.
Jelikož se na pondělním zápase ukázalo, že opatření ohledně časového využití ledové plochy bude dodržováno, bylo nutno přijmout několik nových pravidel. Na řešení se podílela většina vedoucích týmů, kteří se v takto krátkém termínu byli schopni zapojit do diskuze.
Bylo rozhodnuto, že:
– utkání se rozhoduje pouze v základní hrací době, vítěz bere 3 body a v případě nerozhodného skóre každý z aktérů po 1 bodu, nájezdy jsou zrušeny
– hrací doba zůstává 3×15 minut a utkání končí za jakéhokoliv stavu a situace v okamžiku, kdy se otevřou mantinelová vrata a vyjede rolba (pokud neskončí regulérním způsobem dřív)
– na začátku má každý tým 5 minut na rozbruslení a v 5. minutě začínají rozhodčí zápas úvodním vhazováním
– minutová přestávka mezi třetinami je rovněž zrušena, pouze si brankáři vymění posty a jede se dál

Žádáme všechny hráče, aby chodili na zápasy včas a dodržovali pětiminutovou rozcvičku a vhazování v určeném intervalu. Zároveň žádáme, aby se všichni chovali zodpovědně, zbytečně nezdržovali a nekomplikovali utkání.
Děkujeme za spolupráci a doufáme, že se nám podaří nastolit zvyky, díky nimž budeme odehrávat pěkná utkání s důstojným zakončením.

Výše uvedená opatření mají zkušební charakter, po několika týdnech dojde k hodnocení a teprve poté budou pevně přijata a ukotvena do pravidel.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.