Vyjádření disciplnární komise ke startu nepovoleného hráče u Kings

15.1. v zápase Kings – Agromex nastoupil za Kings hráč nesplňující pravidla. Konfrontace po druhé třetině odhalila, že hráč Kings číslo 75 je ve skutečnosti Jakub Weber.
https://www.eliteprospects.com/player/112393/jakub-weber

Disciplinární komise případ vyhodnotila a dospěla k následujícímu závěru:
Došlo k jasnému porušení pravidel, za tým Kings startoval nepovolený hráč. Navíc jsme shledali přitěžující okolnosti – za prvé v zápase nastoupilo 11 hráčů Kings, takže jakoukoliv “posilu z důvodu nedostatku hráčů” nepotřebovali, za druhé Jakub Weber má hokejovou minulost na to, aby mohl startovat v BHHL pouze na výjimku, a za třetí nebylo od Kings ani na přímou žádost podáno žádné vysvětlení. Kings svým chováním znevažují pravidla i soutěž samotnou, stejně tak jako všechny ostatní soupeře, kteří se nastavenými pravidly řídí. S přihlédnutím k pravidlům soutěže (odstavec I.8.) jsme rozhodli pro tento trest:  zápas ze dne 15.1. bude kontumován ve prospěch Agromexu a dále bude týmu Kings odečteno pět bodů z aktuálního stavu a Jakub Weber má doživotní zákaz startu v BHHL.
Z možných deseti mínusových bodů jsme slevili na polovinu proto, že se jedná o první provinění týmu. V jakýchkoliv dalších případech (i u jiných týmů), bude pokuta uplatněna v plné výši.


Bookmark the permalink.

Comments are closed.