1.SF – Borga x vítěz ČF, který skončil po základní části nejníže
středa 24.4. (20:45 NHL) Borga x Ice Bears
pátek 26.4. (21:15 NHL) Ice Bears x Borga
pondělí 29.4. (20:45 NHL) Borga x Ice Bears
středa 24.4. (21:00 EVR) Predators x Sputnik
neděle 28.4. (21:15 NHL) Sputnik x Predators
středa 1.5. (21:00 EVR) Predators x Sputnik

Rozhodování zápasů play off – pozor důležité!

Vzhledem k nedostatku času na zápasech jsme letos upravili způsob rozhodování zápasů play off. Zásadním pravidlem je, že zápas končí v základní hrací době a může tedy skončit remízou, nikdy se nejedou nájezdy.
Klíč pro postup je takovýto:
– remíza, výhra (remíza, remíza, výhra) = konec, postupuje vítěz toho jednoho zápasu
– výhra, remíza = konec, postupuje vítěz toho jednoho zápasu
– výhra jednoho, výhra druhého, remíza = postupuje tým, který má v prvních dvou zápasech lepší skóre
– remíza, remíza, remíza = postupuje výše postavený tým v tabulce po základní části

středa 10.4. (21:00 EVR) – Bulls x Ice Bears 3:7

CSKA a Kings mají rovnost bodů, ale CSKA vítězí na skóre ze vzájemných zápasů, tabulka bude upravena ručně

Zápasy 28. hracího týdne

Na níže uvedených odkazech najdete zápisy ze zápasů aktuálního hracího týdne. Zápisy jsou vyplňovány online během trvání utkání a lze je tedy “online sledovat”.

pondělí 25.3. Sputnik – Bulls
středa 27.3. Bastr – MBL
středa 27.3. Vikings – Panthers
pátek 29.3. Rondo – CSKA
neděle 31.3. Kings – Icebears

K dispozici jsou také statistiky a další informace

Jedná se o poslední zápasy letošní základní části BHHL. Abyste si případně sami mohli určit dvojice pro play off v případě rovnosti bodů (tabulka se potom v pondělí upraví ručně), zde jsou rozhodující kritéria:

SEMIFINÁLE
1.SF – vítěz ČF, který skončil po základní části nejvýše x vítěz ČF, který skončil po základní části nejníže

Stopka pro hráče Vikings

Jan Růžička dostal v zápase dne 5.12. s Icebears trest ve hře za nesportovní chování a má stopku na jeden zápas, tedy na 12.12. s Bulls.
Pozn: disciplinární komise situaci zhodnotila a rozhodli jsme se ponechat stopku pouze na jeden zápas, protože hráč se provinil nesportovním chováním vůči rozhodčím. V případě trestu ve hře ale toto automaticky neplatí, lze udělit i tvrdší potrestání.

Upozornění pro všechny hráče – AKTUALIZACE

Od letošní sezóny máme ve smlouvě s Hokejovou halou dětí a mládeže klauzuli týkající se času využívání ledové plochy. Je v ní uvedeno, že je zakázáno vstupovat na led před začátkem objednané časové jednotky a že pronájem končí minutou uplynutí časové jednotky. Porušení tohoto nařízení bude trestáno peněžní pokutou, viníci budou dohledáni podle kamerových záznamů z ledové plochy.

Celé toto opatření vzniklo údajně díky incidentu, který se odehrál o prázdninách, kdy nějaký amatér vlezl na led, když ještě jezdila rolba a trefil rolbaře pukem. V praxi to znamená, že se může stát, že rolbař nenechá dohrát ani minutu z konce zápasu a je možné, že budou potíže, pokud budete na ledě dříve než máte. Nikdo zatím neví, jak moc bude toto opatření dodržováno, proto žádáme, abyste ho všichni brali v potaz.

Aktualizace 5.9.
Jelikož se na pondělním zápase ukázalo, že opatření ohledně časového využití ledové plochy bude dodržováno, bylo nutno přijmout několik nových pravidel. Na řešení se podílela většina vedoucích týmů, kteří se v takto krátkém termínu byli schopni zapojit do diskuze.
Bylo rozhodnuto, že:
– utkání se rozhoduje pouze v základní hrací době, vítěz bere 3 body a v případě nerozhodného skóre každý z aktérů po 1 bodu, nájezdy jsou zrušeny
– hrací doba zůstává 3×15 minut a utkání končí za jakéhokoliv stavu a situace v okamžiku, kdy se otevřou mantinelová vrata a vyjede rolba (pokud neskončí regulérním způsobem dřív)
– na začátku má každý tým 5 minut na rozbruslení a v 5. minutě začínají rozhodčí zápas úvodním vhazováním
– minutová přestávka mezi třetinami je rovněž zrušena, pouze si brankáři vymění posty a jede se dál

Žádáme všechny hráče, aby chodili na zápasy včas a dodržovali pětiminutovou rozcvičku a vhazování v určeném intervalu. Zároveň žádáme, aby se všichni chovali zodpovědně, zbytečně nezdržovali a nekomplikovali utkání.
Děkujeme za spolupráci a doufáme, že se nám podaří nastolit zvyky, díky nimž budeme odehrávat pěkná utkání s důstojným zakončením.

Výše uvedená opatření mají zkušební charakter, po několika týdnech dojde k hodnocení a teprve poté budou pevně přijata a ukotvena do pravidel.