Zápasy 15. hracího týdne

Na níže uvedených odkazech najdete zápisy ze zápasů aktuálního hracího týdne. Zápisy jsou vyplňovány online během trvání utkání a lze je tedy “online sledovat”.

K dispozici jsou také statistiky a další informace

pondělí 17.12. MBL – CSKA
středa 19.12. Vikings – Bastr
středa 19.12. Kings – Rondo

Od 20.12.2018 do 1.1.2019 je vánoční přestávka, znovu začínáme ve středu 2.1.2019.

Všem hráčům i fanouškům přejeme krásné svátky a hodně zdraví, štěstí a nejen hokejových úspěchů v roce 2019.

Stopka pro hráče Vikings

Jan Růžička dostal v zápase dne 5.12. s Icebears trest ve hře za nesportovní chování a má stopku na jeden zápas, tedy na 12.12. s Bulls.
Pozn: disciplinární komise situaci zhodnotila a rozhodli jsme se ponechat stopku pouze na jeden zápas, protože hráč se provinil nesportovním chováním vůči rozhodčím. V případě trestu ve hře ale toto automaticky neplatí, lze udělit i tvrdší potrestání.

Upozornění pro všechny hráče – AKTUALIZACE

Od letošní sezóny máme ve smlouvě s Hokejovou halou dětí a mládeže klauzuli týkající se času využívání ledové plochy. Je v ní uvedeno, že je zakázáno vstupovat na led před začátkem objednané časové jednotky a že pronájem končí minutou uplynutí časové jednotky. Porušení tohoto nařízení bude trestáno peněžní pokutou, viníci budou dohledáni podle kamerových záznamů z ledové plochy.

Celé toto opatření vzniklo údajně díky incidentu, který se odehrál o prázdninách, kdy nějaký amatér vlezl na led, když ještě jezdila rolba a trefil rolbaře pukem. V praxi to znamená, že se může stát, že rolbař nenechá dohrát ani minutu z konce zápasu a je možné, že budou potíže, pokud budete na ledě dříve než máte. Nikdo zatím neví, jak moc bude toto opatření dodržováno, proto žádáme, abyste ho všichni brali v potaz.

Aktualizace 5.9.
Jelikož se na pondělním zápase ukázalo, že opatření ohledně časového využití ledové plochy bude dodržováno, bylo nutno přijmout několik nových pravidel. Na řešení se podílela většina vedoucích týmů, kteří se v takto krátkém termínu byli schopni zapojit do diskuze.
Bylo rozhodnuto, že:
– utkání se rozhoduje pouze v základní hrací době, vítěz bere 3 body a v případě nerozhodného skóre každý z aktérů po 1 bodu, nájezdy jsou zrušeny
– hrací doba zůstává 3×15 minut a utkání končí za jakéhokoliv stavu a situace v okamžiku, kdy se otevřou mantinelová vrata a vyjede rolba (pokud neskončí regulérním způsobem dřív)
– na začátku má každý tým 5 minut na rozbruslení a v 5. minutě začínají rozhodčí zápas úvodním vhazováním
– minutová přestávka mezi třetinami je rovněž zrušena, pouze si brankáři vymění posty a jede se dál

Žádáme všechny hráče, aby chodili na zápasy včas a dodržovali pětiminutovou rozcvičku a vhazování v určeném intervalu. Zároveň žádáme, aby se všichni chovali zodpovědně, zbytečně nezdržovali a nekomplikovali utkání.
Děkujeme za spolupráci a doufáme, že se nám podaří nastolit zvyky, díky nimž budeme odehrávat pěkná utkání s důstojným zakončením.

Výše uvedená opatření mají zkušební charakter, po několika týdnech dojde k hodnocení a teprve poté budou pevně přijata a ukotvena do pravidel.

Čtvrtfinále play off 2017/18

Obecná pravidla: každá série je naplánována na max. 3 utkání. Každé utkání se hraje 3×15 minut čistého času a pokud skončí remízou, následují nájezdy. Začíná se sérií 5ti nájezdů, z nichž každý jede jiný hráč týmu, pokud poté stále nebude rozhodnuto, pokračuje se v nájezdech se střídáním pořadí až do rozhodnutí (tyto přidané nájezdy může jet libovolný hráč týmu).  Z uvedeného vyplývá, že každé utkání končí vítězstvím konkrétního týmu, dvě vítězství znamenají postup do semifinále. Pokud se rozhodne ve dvou hracích dnech, třetí led je zaplacený, nelze jej zrušit a týmy se mezi sebou dohodnou na jeho využití.

Platby za play off

Platby za zápasy play off zůstávají stejné jako vloni. Jeden led 75 minut stojí 4500,- Kč, za každé xfinále je třeba zaplatit všechny tři naplánované ledy dopředu, takže každý tým posílá na ligový účet (po dohodě předává Ivanovi) 6750,- Kč. Rozhodčí a časomíra stojí stejně jako v základní části, takže 300 + 100 Kč na zápas na tým.

Číslo účtu je 43-7216790277/0100, jako variabilní symbol uveďte název týmu.